Cykl warsztatów: WYCHOWYWAĆ TO KOCHAĆ I WYMAGAĆ (Szkoła dla Rodziców i Wychowawców), MGOPS poniedziałki

Date(s) - 05/06/2017

MGOPS Piaseczno

cykl 10 spotkań po 3 godziny, spotkania w poniedziałki w godz. 12.00-15.00

Głównym celem warsztatów jest pomoc rodzicom w zbudowaniu silnej więzi emocjonalnej ze swoimi dziećmi, jest to program wspierania umiejętności wychowawczych funkcjonujący w Polsce pod nazwą Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Program opracowany w oparciu o koncepcję T. Gordona „Wychowanie bez porażek” i książki A. Faber, E. Mazlish z cyklu „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Tematy poruszane w trakcie warsztatów:

• granice Jak wyznaczać dzieciom granice aby mogły bezpiecznie wzrastać i dobrze funkcjonować w społeczeństwie?
  • uczucia i emocje Jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami i wyrażać je w sposób nieraniący innych?
  • zachęcanie do współpracy Jak zachęcać dziecko do nauki, sprzątania, wykonywania swoich obowiązków?
  • kary i konsekwencje Czy karać dziecko? Jak karać? Jeżeli nie karać, to jak modyfikować niepożądane zachowania dziecka?
  • konflikty i problemy Jak uczyć dzieci rozwiązywać konflikty z rówieśnikami? Jak rozwiązywać konflikty pomiędzy dzieckiem i rodzicami?
  • samodzielność Jak zachęcać dziecko w każdym wieku do samodzielności? Jak uczyć dziecko odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje?
  • etykiety i „role” Jak dostrzegać pozytywne strony naszego dziecka? Jak budować jego poczucie własnej wartości?
  • pochwała Jak chwalić aby budować poczucie własnej wartości dziecka? Jak chwalić by zmotywować do pracy?

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Jeżeli chcesz zapisać się na ten cykl warsztatów kliknij tutaj.