Bocianów już nie potrzebujemy… jak rozmawiać z dziećmi o seksie, seksualności i miłości….

Date(s) - 16/08/2016

Niepubliczny Żłobek „Malinowy Domek”

spotkanie trwa 3 godziny

bociany2Głównym celem tego warsztatu jest uświadomienie rodzicom jak ważne w życiu dziecka są rozmowy z rodzicami na tematy związane z seksualnością oraz przekazanie rodzicom zasad pomocnych w rozmowach z dziećmi na „te tematy”. Program opracowany w oparciu o książki Sz. Grzelak „Dziki ojciec”, M. Babik „Tato! gdzie ja mam te plemniki” oraz E. Lubianiec „Bocianom już dziękujemy.. jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o seksualności”.

• Jak wykształcić u dzieci zdrowe, pełne szacunku podejście do tematów związanych z miłością i seksualnością?
  • Kiedy rozpoczynać rozmowy o seksualności? Dlaczego warto rozmawiać z dziećmi, kiedy są małe?
  • Jak rozmawiać? Jak odpowiadać na najtrudniejsze pytania związane z seksem? Jakiego słownictwa używać?
  • Jakie zachowania seksualne są naturalne dla wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego?
  • Co robić, żeby ochronić dziecko przed zagrożeniami na tle seksualnym?

Koszt 40 PLN/osobę, 70 PLN/oboje Rodziców.