Bocianów już nie potrzebujemy… Jak rozmawiać z małymi dziećmi o seksie, seksualności i miłości?

Date(s) - 22/08/2020

Przystanek Kultura

spotkanie trwa 3 godzinybociany2

Głównym celem tego warsztatu jest uświadomienie rodzicom jak ważne w życiu dziecka są rozmowy z rodzicami na tematy związane z seksualnością oraz przekazanie rodzicom zasad pomocnych w rozmowach z dziećmi na „te tematy”.

Program opracowany w oparciu o książki Sz. Grzelak „Dziki ojciec”, M. Babik „Tato! gdzie ja mam te plemniki” oraz E. Lubianiec „Bocianom już dziękujemy.. jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o seksualności” oraz doświadczenia z rozmów z dziećmi na „te tematy”.

• Jak wykształcić u dzieci zdrowe, pełne szacunku podejście do tematów związanych z miłością i seksualnością?
  • Kiedy rozpoczynać rozmowy o seksualności? Czy rozmawiać na „te tematy” z przedszkolakiem?
  • Jak rozmawiać? Jak odpowiadać na najtrudniejsze pytania związane z seksem? Jakiego słownictwa używać?
  • Zachowania „seksualne” dzieci – co może nas niepokoić?
  • Co rozbić, żeby ochronić dziecko przed zagrożeniami na tle seksualnym?

Zapisy www.strefazajec.pl.

Informacje dodatkowe Przystanek Kultura Piaseczno, Wszechnica Rodzica.