Nie ma relacji bez komunikacji. Co robić, aby dzieci chciały z nami rozmawiać?

Date(s) - 18/09/2015

spotkanie trwa 3 godziny

Głównym celem tego warsztatu jest uświadomienie rodzicom, że to co mówimy i w jaki sposób mówimy do naszych dzieci ma ogromne znaczenie oraz pokazanie rodzicom sposobów komunikacji bez osądzania i oceniania.

Program opracowany w oparciu o książki A. Faber, E. Mazlish z cyklu „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały…”, T. Gordon „Wychowanie bez porażek”, M. i M. Gajdowie „Rodzice w akcji”, J. Juul „Twoje kompetentne dziecko”, J. McDowell, D. Day „Jak być bohaterem dla swoich dzieci”.

Inspiracją do przygotowania tego warsztatu była myśl dr Haima Ginotta „Sposób, w jaki rodzice i nauczyciele mówią do dziecka, informuje dziecko, co do niego czują. Ich stwierdzenia mają wpływ na jego szacunek do samego siebie i poczucie własnej wartości. W dużym stopniu język rodziców determinuje przeznaczenie dziecka”.

• Co powoduje, że dzieci zamykają się na rozmowę z rodzicami?
  • Jak komunikować się z dzieckiem bez osądzania i oceniania
  • Jakie słowa „otwierają drzwi” do porozumienia, jakie zamykają?
  • Czas z dzieckiem – ważniejsza ilość czy jakość?
  • Rodzic Towarzysz i Rodzic Policjant, dwie rodzicielskie role?
  • Znaczenie emocji w budowaniu porozumienia z dzieckiem.

Koszt 40 PLN/osobę, 70 PLN/oboje rodziców