Pozytywna dyscyplina, czyli granice bez karania cz. II

Date(s) - 19/08/2016

graniceGłównym celem tych warsztatów jest pokazanie rodzicom korzyści z właściwie wyznaczanych granic, konsekwencji braku granic oraz wyposażenie rodziców w metody, które mogą być pomocne w wyznaczaniu dzieciom granic.

Program opracowany w oparciu o książki A. Faber, E. Mazlish z cyklu „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały…”, M. i M. Gajdowie „Rodzice w akcji”, J. Juul „Nie z miłości”, R. McKenzie „Kiedy pozwolić, kiedy zabronić”; A. McCready „Dziecko, czy muszę co to jeszcze raz powtarzać?”, K. Leman „Jak wychować dziecko i nie oszaleć” oraz doświadczenia własne i wielu rodziców, którzy uczestniczyli w warsztatach w INSPIRATORNI Rodzica i Wychowawcy.

• Granice – dlaczego ich potrzebujemy, zwłaszcza dzieci?
  • Co nam przeszkadza w stawianiu granic?
  • Dzieci to urodzeni testerzy granic…jak sobie z tym radzić?
  • Co zrobić, kiedy dzieci nie respektują wyznaczonych granic?
  • Jaka kara może pełnić funkcje wychowawcze?
  • Czym różni się kara od konsekwencji?

Jeżeli chcesz zapisać się na ten warsztat, kliknij tutaj. Warsztaty będą realizowane, jeżeli zbierze się grupa minimum 6 osób

Koszt obu warsztatów 75 PLN/osobę, 140 PLN/oboje Rodziców. Ważne jest, aby uczestniczyć w obu warsztatach.