Cykl warsztatów: Rodzeństwo bez rywalizacji, czyli jak pomóc dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością

Date(s) - 13/10/2017

cykl 10 spotkań po 3 godziny, spotkania raz w tygodniu

UWAGA!!! W tym cyklu warsztatów mogą brać udział osoby, które uczestniczyły w spotkaniach „Wychowywać to kochać i wymagać” lub w Szkole dla Rodziców i Wychowawców w innych miejscach i mają zaświadczenie ukończenia tej Szkoły.

Głównym celem warsztatów jest uświadomienie Rodzicom skąd się bierze rywalizacja pomiędzy rodzeństwem oraz przekazanie Rodzicom umiejętności wychowawczych pomocnych w wygaszaniu rywalizacji i budowaniu współpracy.

Program opracowany w oparciu o koncepcję T. Gordona „Wychowanie bez porażek” i książki A. Faber, E. Mazlish z cyklu „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji”.

Tematy poruszane w trakcie warsztatów:

• Skąd się bierze zazdrość i rywalizacja w rodzeństwie?
  • Porównania wzmacniają rywalizację.
  • Jak sprawiedliwie dzielić swój rodzicielski czas, uczucia, uwagę – czy da się „po równo”?
  • Jakie role przypisałaś/eś swoim dzieciom, jak to wpływa na relacje pomiędzy nimi?
  • Co robić gdy dzieci się kłócą i biją?
  • Długi konflikt miedzy dziećmi – rodzic mediator.
  • Jak pomóc dzieciom w odkrywaniu korzyści płynących z dzielenia się i współpracy?
  • Najstarsze, średnie, najmłodsze – znaczenie kolejności urodzin.

UWAGA! na ten cykl promocyjna cena 350 PLN/osobę; cena standardowa 420 PLN/osobę