Warsztaty dla dzieci MOC EMOCJI

Date(s) - 15/01/2018 - 19/01/2018

moc-emocji_2018Informacje organizacyjne:

Warsztaty będą realizowane w małych grupach – max 6 osób, w podziale wiekowym (uczniowie klas I-II oraz klas III-IV)

Program przewiduje 5 spotkań po ok. 1h zegarowej (max 1,5 h w zależności od potrzeb i możliwości dzieci), spotkania codziennie w godz. 9.15-10.30 dla grupy młodszej, 11.00-12.15 dla grupy starszej.

Po każdym spotkaniu rodzice otrzymują materiały dotyczące treści przekazywanych dzieciom, metod pomocnych do pracy w domu z dziećmi w zakresie kształtowania kompetencji emocjonalnych. Na koniec zajęć rodzice otrzymują wszystkie prace dziecka, wykonane na zajęciach Moc Emocji.

Kwalifikacja do grupy warsztatowej odbędzie się po krótkiej konsultacji rodzicami.

Program MOC EMOCJI

• I spotkanie: EMOCJE I UCZUCIA – WSTĘP (jakie „moce” mają emocje?)
  • II spotkanie: STRACH (czy strachu można się nie bać?)
  • III spotkanie: ZŁOŚĆ (czy złość jest zła?)
  • IV spotkanie: SMUTEK (smutny smutek bywa czasem potrzebny, ale po co?)
  • V spotkanie: RADOŚĆ (radosny entuzjazm czy zadowolona euforia ?) lub WSTYD I DUMA (czyli jak przeżyć porażkę i doceniać swoje osiągnięcia?)

Cele programu:

• Kształtowanie w dzieciach kompetencji emocjonalnych
  • Uświadomienie dzieciom znaczenia emocji – (emocje to nie są „zakłócenia w systemie”, pełnią ważną funkcję we wspieraniu rozwoju człowieka, są nośnikiem jego potrzeb)
  • Nauka rozpoznawania stanów emocjonalnych otaczających nas ludzi – jako ważny czynnik budowania relacji społecznych

Metody pracy:

zabawa, zabawa, zabawa

praca z rysunkami wyrażającymi emocje, wykorzystywanie kostki emocji, tworzenie historii związanych z emocjami, wyszukiwanie w dostępnych czasopismach, wydrukowanych zdjęciach twarzy ludzkich wyrażających konkretne emocje, kalambury – pokazywanie emocji całym ciałem (lub tylko mimiką, lub tylko przy pomocy rąk, lub przy pomocy całego ciała (bez twarzy) itd.), słuchanie fragmentów utworów muzycznych i rozpoznawanie emocji, które niesie ze sobą muzyka, głuchy telefon z emocjami, tajemnicze pudełko pełne emocji, ćwiczenia relaksacyjne, teatr cieni

Koszt udziału w warsztatach:

30 pln/dziecko/spotkanie, czyli 150 pln/dziecko/tydzień

Warsztaty będą realizowane, jeżeli zbierze się grupa min 5 osób, jeżeli będzie mniej chętnych jest możliwość pracy w mniejszych grupach – cena będzie uzgodniona indywidualnie, w zależności od ilości zgłoszonych dzieci.

Płatność z góry przy zapisie, jeżeli dziecko nie dotrze na zajęcia zwracamy 50% zapłaconej kwoty.

Program przygotowany przez Anna Czuba (www.inspiratornia.edu.pl) m. in. na podstawie opracowań: H. Rudolph Schaffer „Psychologia dziecka”, A. Kołodziejczyk, E. Czemierowska, T. Kołodziejczyk „Spójrz inaczej”, A. Gąstoł, A. Jagier „Mój złośnik” oraz doświadczeń własnych oraz wielu rodziców, którzy uczestniczyli w warsztatach umiejętności wychowawczych.