Żywieniowe dylematy mamy i taty.

Date(s) - 07/04/2017

Niepubliczny Żłobek „Malinowy Domek”

Warsztat realizowany wspólnie ze Specjalistą ds. Żywienia i Dietetyki, w tym spotkaniu gościnnie bierze udział Joanna Koszewska – doświadczony Specjalista, mama trojga dzieci.

spotkanie trwa 3 godziny

Głównym celem tego warsztatu jest rzetelna i obiektywna ocena sposobu odżywiania dzieci w każdym wieku

1. Moje dziecko jest niejadkiem – prawda czy fałsz? (Zdrowe dziecko wie ile może zjeść, ile potrzebuje. Dlaczego zatem nie je? Jakie jest zapotrzebowanie odżywcze mojego dziecka?
  2. Im bardziej karmimy dziecko, tym bardziej ono nie chce jeść – co z tym zrobić? (Emocje rodzica, emocje dziecka… jak je okiełznać?)
  3. Czas posiłku – horror czy przyjemne bycie razem? (zasady dotyczące jedzenia, co zrobić, aby czas posiłku stał się dla dziecka i rodzica miłym punktem dnia)
  4. „Kłódka na lodówce” – problemy dzieci z nadwagą. Głód emocjonalny czy głód fizyczny?
  5. „Mamo, chce być wegetarianką” – kilka słów o modach i trendach w odżywianiu.
Przed warsztatem uczestnicy wypełniają krótką ankietę dotycząca sposobu odżywiania dzieci (jadłospis, wiek dziecka, przyrosty i spadki wagi, problemy dotyczące odżywiania). Ankiety będą analizowane przez Specjalistę ds. Żywienia i Dietetyki. Dzięki temu zawartość merytoryczna warsztatów będzie odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby i oczekiwania uczestników.

Koszt 45 PLN/osobę, 80 PLN/oboje Rodziców