Opinie uczestników

Bardzo polecam! Korzystałam z tych warsztatów. Są pomocne, zwłaszcza, aby spojrzeć czasami krytycznie na swoje podejście i na swoje zachowanie w stosunku do dzieci, ale też i do naszych małżonków 🙂 Pierwsze bezpłatne spotkanie o uczuciach i emocjach na pewno pomoże rodzicom zrozumieć lepiej nie tylko potrzeby dziecka, ale przede wszystkim swoje. Odwagi. Nauczyłam się przynajmniej szczerze mówić o swoich uczuciach dziecku, zrozumiałam swoje słabości, swoją bezsilność…ale co najważniejsze, nie wstydzę sie powiedzieć dziecku, że boli mnie jego zachowanie, że nie zgadzam się, bo…że nie lubię, bo…i dziecko tez umie mi o tym powiedzieć, a ja umiem go wysłuchać. Nie mówię, że jestem teraz super matką i moje dzieci są super, ale umiem przyznać się do błędu przed dzieckiem i umiem krytycznie spojrzeć na swoje podejście do dziecka. (Uczestniczka warsztatów, wiosna 2014)


opinia-o-warsztatch_wrze206


Warsztaty ‚Rodzeństwo bez rywalizacji” przydadzą się każdemu, kto ma więcej niż jedno dziecko. Dzięki tym warsztatom wiem, jak reagować, kiedy dzieci się kłócą i biją. W trakcie warsztatów „przerabialiśmy” konkretne sytuacje z życia wzięte. Wiedza, która była przekazywana na warsztatach jest dla mnie bardzo cenna i potrzebna. Choć świadomość, ile mam jeszcze do zrobienia trochę mnie przytłacza. (uczestniczka cyklu warsztatów „Rodzeństwo bez rywalizacji”, grudzień 2016)


Warsztaty to doskonałe narzędzie w procesie wychowawczym, wspaniała atmosfera, poczucie, że można powiedzieć wszystko, że nie będzie to oceniane pomagało mi otwierać się i odważniej dzielić się swoimi wątpliwościami.(uczestniczka cyklu warsztatów „Rodzeństwo bez rywalizacji”, styczeń 2017)


Warsztaty „Kochać i Wymagać” to balsam na moją duszę i umysł. Życie staje się prostsze, spokojniejsze i weselsze. Tematy poruszane w warsztatach przydadzą się każdemu kto ma kontakt z dziećmi. Pomaga zrozumieć dziecko, uczy radzić sobie z emocjami i uczuciami, pokazuje sposoby łagodzenia konfliktów. Polecam każdemu, to działa. (Magda, uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, lipiec 2014)


Polecam warsztaty, bo ta wiedza jest niezbędna do wychowania zdrowych, szczęśliwych dzieci. Trener potrafi słuchać, nie oceniać – to pomagało mi wypowiadać się szczerze w trakcie zajęć, poza tym trener jest bardzo zaangażowany w prowadzenie zajęć. (uczestniczka cyklu warsztatów „Wychowywać to kochać i wymagać”, czerwiec 2017)


Bardzo ważne jest tzw. świadome rodzicielstwo, ważne jest aby rodzice zdawali sobie sprawę, jak ich zachowania i ich postępowanie mają wpływ na dzieci. Udział w warsztatach dał mi szansę uświadomienia sobie tego. (uczestniczka cyklu warsztatów „Wychowywać to kochać i wymagać”, czerwiec 2017)


Dzięki warsztatom można się wiele nauczyć o sobie, można wiele rzeczy sobie uświadomić, można rozpoznać swoje schematyczne (nie zawsze dobre) zachowania. Warsztaty motywują do zmian. Im więcej świadomych rodziców, tym piękniejszy świat w przyszłości! Polecam! Osoba prowadząca jest w pełni do tego przygotowana, szczególnie podobało mi się u Ani brak oceniania, szacunek do cudzych poglądów, pobudzanie do refleksji, duże poczucie bezpieczeństwa i swobody w trakcie warsztatów. (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, grudzień 2015)


 Te warsztaty powinien odbyć każdy rodzic, jest to absolutna podstawa wychowania, która ułatwia relacje z dziećmi i pozwala budować dobrą atmosferę w domu. Osoba prowadząca to: olbrzymia wiedza i konkretny sposób przekazywania tej wiedzy, zawsze uzyskiwałam rzetelną odpowiedź na moje pytania i wątpliwości, pomagała mi jasność komunikacji i łatwo przyswajalny sposób przekazywania wiedzy, doceniam też chęć pomocy i ukierunkowania na szukanie rozwiązań. Naprawdę warto! (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, grudzień 2015)


Po warsztatach w moim domu zaszły realne, widoczne zmiany. Polecam warsztaty u Ani, to osoba z pasją i pełnym zaangażowaniem w to co robi. Jej entuzjazm powoduje, że jest bardzo wiarygodna, dzięki pozytywnej energii zaraża chęcią wprowadzania zmian. Zawsze była przygotowana, zawsze pamiętała nasze ustalenia. Nie zauważyłam zmęczenia czy zniechęcenia. Czas warsztatów to też dla mnie czas odpoczynku o refleksji. (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, grudzień 2015)


Polecam warsztaty wszystkim rodzicom, bo mi pomogły w relacjach z dziećmi, widzę zamiany. Super prowadząca – otwartość, wyrozumiałość, szczerość, indywidualne spojrzenie na problem. (uczestnik cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, grudzień 2015)


Uważam, że warsztaty przyczyniły się do mojego świadomego wychowywania. Wdrożenie większości (najlepiej wszystkich) wskazówek i rad, dałoby owoce w przyszłości – chcę, żeby moje dziecko miało poczucie, że ma fajnych rodziców, znało granice, otrzymało kręgosłup moralny. Warsztaty wiele rzeczy uświadamiają. Uczą, jak radzić sobie z maluchami. Szczerze polecam!  (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, lipiec 2015)


Warsztaty uczą, że należy kochać ale i wymagać. Pomagają, jak być mądrym, kochającym rodzicem. Co robić, by relacje z dziećmi były pozytywne, właściwe. Pomagają ludziom spojrzeć na dziecko inaczej niż do tej pory. (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, lipiec 2015)


Warsztaty pozwoliły mi inaczej spojrzeć na mój sposób wychowywania. Bardzo pomagała mi wymiana doświadczeń z innymi rodzicami, pomoc w rozwiązywaniu własnych problemów wychowawczych i innych dylematów.  (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, czerwiec 2015)


Polecam warsztaty wszystkim rodzicom, polecam, bo to działa! Warsztaty pomagają w stawianiu się bardziej świadomymi rodzicami, otwierają oczy na różne błędy, które popełnia nawet najlepszy rodzic i dają metody ich rozwiązania. (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, marzec 2015)


Zdecydowanie polecam te warsztat wszystkim rodzicom, ponieważ zmieniają cały system wychowywania dziecka. NA LEPSZY. Dają poczucie spokoju, opanowania i tego, że jest się lepszą mamą. (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, marzec 2014)


Na warsztatach podobała mi się szczególnie atmosfera przyjaźni, na warsztatach można poznać fajnych ludzi, można zobaczyć, że inni też mają problemy, można oderwać się od codziennych trosk (chociaż na 3 godz.) i w luźnaj atmosferze próbować rozwiązywać swój problem. (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, grudzień 2014)


Bardzo się cieszę, że miałam możliwość uczestniczenia w tych warsztatach i wszystkim rodzicom je polecam, bo pewnie każdy z nas rodziców ma czasem wątpliwości jak postępować w niektórych sytuacjach. Na zajęciach spotkałam wiele osób i dzięki temu już wiem, że nie tylko ja mam takie czy inne problemy w kontaktach z dzieckiem. Dla mnie najważniejsze były tematy dotyczące rozwiązywania konfliktów i wpisywania w role. Często przypominają mi się zajęcia i metody tam podawane. (uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, lipiec 2014)


Warsztaty prowadzone przez Anię Czubę  były dla mnie ciekawym doświadczeniem. Bardzo dużo wiadomości, ważnych informacji,  które były poparte doświadczeniami i przykładami z życia osoby  prowadzącej, ale i też osób uczestniczących w zajęciach. Bardzo  rodzinna atmosfera. Jestem zadowolona z udziału w warsztatach, bardzo chętnie wzięłabym udział w dłuższej formie warsztatów. Warto! (Joanna – mama Józia i Marysi, uczestniczka cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, lipiec 2014).


Warsztaty z Anią pozwoliły mi na odkrycie nieuświadomionych problemów, z którymi się borykam i na samodzielne znalezienie sposobów ich przezwyciężenia. Dzięki odpowiedniemu podejściu i umiejętnemu zadawaniu pytań dziecku doszedłem do wielu wniosków, które pozwoliły mi zidentyfikować podłoże lęków i licznych wątpliwości. Najważniejsze dla mnie okazało się wyznaczenie celów wychowawczych, przejście każdego kroku i zniesienie blokady na to, że można niektóre etapy wykonać szybciej oraz że są one w ogóle do zrealizowania. Warsztaty z Anią pomogły mi (nam)rodzicom nie tylko stwierdzić „kim jesteśmy”, jakie są nasze mocne i słabe strony w wychowaniu dziecka ale także uświadomiły dlaczego powstają różnego typu nieporozumienia w naszych relacjach. Znacznie łatwiej jest po takim szkoleniu zrozumieć nasze dziecko oraz znaleźć z nim wspólny język. Polecam, myślę, że nikt nie będzie żałował. (Krystian, uczestnik cyklu warsztatów Wychowywać to kochać i wymagać, lipiec 2014)