Kształtowanie kompetencji emocjonalnych dzieci

Dlaczego watro wzmacniać w dzieciach kompetencje emocjonalne

Program MOC EMOCJI przewiduje 5 spotkań po 60-80 minut. Spotkania przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Program warsztatów jest tutaj.

Najbliższe warsztaty startują 16 lipca 2018r. Kolejna grupa startuje 23 lipca.

Zajęcia będą codziennie od pn do pt w Klubie Zdolnego Dziecka, Piaseczno, ul. Rejtana 8

• w godz. 9.30-10.45 – dzieci które ukończyły I lub II klasę
  • w godz. 11.00-12.15 – dzieci, które ukończyły III lub IV klasę

Jeżeli chcesz zapisać swoje dziecko na warsztaty, prześlij mail (kliknij tutaj) lub zadzwoń tel. 502 569 385.

Krótką relację z aktualnie warsztatów, które zakończyły się przed wakacjami można znaleźć tutaj.

Po każdym spotkaniu rodzice otrzymują materiały dotyczące treści przekazywanych dzieciom, metod pomocnych do pracy w domu z dziećmi. Na koniec całego cyklu warsztatów rodzice otrzymują wszystkie prace dziecka, wykonane na zajęciach Moc Emocji.

Dlaczego watro wzmacniać w dzieciach kompetencje emocjonalne  :

• Dzieci, które wypracowały konstruktywne sposoby kierowania własnymi emocjami (np. panują nad sobą, kontrolują płacz) mają na ogół większe powodzenie w kontaktach z rówieśnikami.
  • Dzieci biegłe w wyraźnym sygnalizowaniu innym własnych stanów emocjonalnych są uważane za bardziej lubiane przez inne dzieci
  • Dzieci trafniej dobierające odpowiednie przekazy emocjonalne są bardziej popularne.
  • Dzieci częściej korzystające z pozytywnych wyrazów emocji mają lepsze kontakty rówieśnicze niż dzieci często sięgające do wyrazów negatywnych
  • Dzieci trafniej intepretujące przekazy emocjonalne innych osób osiągają najwyższe wyniki akceptacji społecznej
  • Dzieci potrafiące radzić sobie z gniewem w sposób nieagresywny są bardziej lubiane, są lepszymi przywódcami i ogólnie są bardziej kompetentne pod względem społecznym

H. R. Schaffer „Psychologia dziecka”, badania Calkins i in 1999, Eisenberg 1992, Murphy, Eisenberg 1997